Problema semnalului GSM de la stația de metrou Tudor Arghezi, în curs de rezolvare

Primarul Sectorului 4, Daniel Băluță, a anunțat că problema semnalului GSM slab de la stația de metrou Tudor Arghezi va fi remediată în cel mult 30 de zile. Decizia vine după ce mai mulți cetățeni au semnalat dificultăți în utilizarea telefoanelor mobile pe peron, afectând atât comunicarea, cât și posibilitatea de a plăti contactless călătoriile la turnicheți.

🔹 Vizită la fața locului și identificarea soluției
În urma reclamațiilor primite, primarul a efectuat recent o vizită la stația de metrou pentru a evalua situația. După verificările efectuate, s-au găsit soluțiile tehnice necesare, iar în termen de o lună, semnalul va fi optimizat pentru a permite utilizarea fără probleme a serviciilor de telefonie mobilă și internet.

🔹 Beneficii pentru călători
Odată ce lucrările vor fi finalizate, călătorii vor putea vorbi la telefon fără întreruperi, naviga pe internet și efectua plăți rapide cu cardul direct la turnicheți, eliminând astfel eventualele blocaje cauzate de lipsa de semnal.

"Am fost, zilele trecute, într-o scurtă vizită la stația de metrou Tudor Arghezi, după ce mi-ați semnalat faptul că pe peron, semnalul GSM este insuficient.

Am identificat deja soluțiile potrivite, așa că în cel mult 30 de zile, telefoanele vor funcționa normal, inclusiv pentru plata călătoriilor direct la turnicheți.
Seară liniștită tuturor", a anunțat pe pagina oficială de facebook, Primarul Sectorului 4, Daniel Băluță.

Această inițiativă face parte din strategia Primăriei Sectorului 4 de a îmbunătăți infrastructura și condițiile de transport public, asigurând un metrou modern, conectat și adaptat nevoilor actuale ale locuitorilor.